Gå til indhold

Frise CKVTil Region Syddanmarks hjemmesideTil forsiden


Bestyrelse

Bestyrelsen for CKV, Odense, er lovfæstet i Lov om specialundervisning for voksne og har kompetence i forhold til den del af afdelingens virksomhed, der vedrører den kompenserende specialundervisning for voksne.

Bestyrelsens sammensætning:

Udpeget af Danske Handicaporganisationer:

Børge Larsen (formand) - bl@danmarkc.eu
Henrik Lam - henrik-lam@mail.dk
Keld Nielsen - keld.nielsen@blind.dk
Diana Holm (næstformand) - diana@holmogholm.dk
 

Udpeget af Regionsrådet:

Annette Blynél

 

Udpeget af KKR Syddanmark,

Gert Rasmussen - grv@nordfynskommune.dk

Suppleant:
Lone Myrhøj

 

Udpeget af regionsrådet efter indstilling fra SDU

Sille Vilain Meulengracht - svm@rsyd.dk

 

Udpeget blandt medarbejderne

Kim Fogelberg Christoffersen - kim.fogelberg.christoffersen@rsyd.dk
Ragnhild Engen - ragnhild.engen@rsyd.dk

Suppleanter:
Per E. Mortensen - per.e.mortensen@rsyd.dk
Jesper Kock Nielsen - jesper.nielsen1@rsyd.dk

 

I bestyrelsens møder deltager centerleder Steen Friis - steen.friis@rsyd.dk, uden stemmeret.

Vedtægt for bestyrelsen - godkendt af regionsrådet den 23. juni 2014

 

   
   
   

 


Senest opdateret den 04-04-2018
Skriv til Socialområdet